Новости 09 мая 2017

Березнегуватський суд відпустив на свободу злодія-рецидивіста, що страждає на олігофренію

В Березнегуватському районі суд звільнив від відбування покарання злодія-рецидивіста, що обікрав приватне домогосподарство. Крадіжка сталася в ніч з 17 на 18 серпня 2016 року, коли обвинувачений через паркан проник на територію домоволодіння та металевим ломом, який він заздалегідь приготував та приніс із собою, зламав вікно та вліз всередину будинку, звідки  викрав тюнер до супутникової антени марки Q-SAT st-08 та грошові кошти в сумі 14300 грн.  Загальна сума збитків склала  14706 грн. 

В ході розслідування обвинувачений свою вину у вчиненні злочину (кримінального правопорушення) передбаченого ч.3 ст.185 КК України фактично визнав частково, суду показав, що знаючи наперед що постраждалого вночі не буде вдома, він і вчинив крадіжку. Знаходячись у будинку, у кімнаті кухні, він випадково знайшов гроші в сумі 13 700 грн. які також викрав. В подальшому частину з них в сумі 8500 грн. витратив на власні потреби, а після того як до нього приїхали працівники поліції решту коштів в сумі 5200 грн. та тюнер він повернув потерпілому. У вчиненому розкаявся та попросив вибачення у потерпілого.

Виявилось, що злодій раніше був неодноразово засуджений за вчинення умисних злочинів, 03 серпня 2015 року звільнився з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання, на обліках у лікарів нарколога та психіатра Березнегуватської центральної районної лікарні не перебуває, однак обстежувався у 1982 році в Миколаївській обласній психіатричній лікарні № 1 по направленню Березнегуватського РВК, діагноз «Олігофренія в ступені помірно — вираженої дебільності». За висновком судово — психіатричного експерта він страждає та страждав раніше легкою розумовою відсталістю, але визнаний осудним, таким, що в період вчинення ним кримінального правопорушення усвідомлював значення своїх дій та міг керувати ними (а.п.157-160).

На основі викладених даних суд вирішив визнати підсудноговинуватим у вчиненні злочину (кримінального правопорушення) передбаченого ч.3 ст.185 КК України і призначити покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 (три) роки та з покладенням відповідно до ч.1 ст. 76 КК України обов’язків: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top