Новости 10 мая 2017

Гуманний суд: Березнегуватський суд відпустив на свободу чоловіка, що торгував зброєю та зберігав наркотики

В Березнеговатому любителя вогнепальної зброї, що займався її реставрацією та збутом, а на додачу зберігав наркотики залишили на свободі. Відповідне рішення прийняв Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді — Міщенка Г.В..

Стало відомо, що влітку 2016 року підсудний вирішив зайнятися злочинною діяльністю, пов’язаною із незаконним виготовленням, ремонтом вогнепальної зброї, а також придбанням, зберіганням, носінням та збутом вогнепальної зброї і бойових припасів до неї без передбаченого законом дозволу. Користуючись відповідною літературою, використовуючи комплектуючі елементи, зокрема, металеві пластини та дерев’яні бруси, він в приміщенні свого гаражу виготовив із використанням промислового обладнання гладкоствольний револьвер призначений для стрільби патронами кільцевого запалення калібру 22WMR (Winchester Magnum Rimfire).

Вранці 22.07.2016 року спорядивши револьвер 5 патронами калібру 22WMR, які в нього залишились від покійного батька, виїхав з покупцем на берег річки «Висунь», де випробував револьвер, після чого збув револьвер та 3 патрони за000 грн.

Влітку 2016 року він знайшов та відкопав гвинтівку системи «Маузер» часів другої світової війни, яку переніс до гаражу та повторно відремонтував зброю саморобним способом із використанням ствола, ствольної коробки та затвора гвинтівки системи «Маузера М98/29». Восени саморобним способом з підручних засобів зловмисник повторно незаконно виготовив із використанням промислового обладнання гладкоствольний револьвер. 01.11.2016 року збув вказану гвинтівку і револьвер та 4 патрони до них за 7000 грн.

01.11.2016 року під час проведення санкціонованого обшуку за місцем постійного проживання підозрюваного останній добровільно видав працівникам поліції саморобний гладкоствольний однозарядний пістолет, призначений для стрільби патронами до нарізної вогнепальної зброї калібру 5,45 мм, який є вогнепальною зброєю, та патрони в кількості 361 штук, а саме калібру 5,45 мм (73 шт.), 5,6 мм (254 шт.), 6,5 мм (1шт.), 7,62 мм (25 шт.), 8 мм (6 шт.), 303 мм (1шт.), 22WMR (1шт.), які є боєприпасами та залишились в нього на зберіганні від покійного батька. Також він добровільно видав працівникам поліції особливо небезпечний наркотичний засіб — канабіс, загальною вагою в перерахунку на висушену речовину 171,18 грама, який він незаконно придбав, зірвавши кущ рослини коноплі, та зберігав в підсобному приміщені домоволодіння без мети збуту.

В підсумку суд ухвалив визнати чоловіка винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.263, ч.1 ст.263-1, ч.2 ст.263-1, ч.1 ст.309 КК України, призначивши йому покарання:

— за ч.1 ст.263 КК України   — у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі;

— за ч.1 ст.263-1 КК України — у виді 3 (трьох) років позбавлення волі;

— за ч.2 ст.263-1 КК України — у виді 5 (п’яти ) років позбавлення волі;

— за ч.1 ст.309 КК України   — у виді 1 (одного) року обмеження волі.

На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити  остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п’ять) років.

На підставі ст.75 КК України від відбування покарання звільнити з виробуванням з іспитовим строком 2 (два) роки з покладенням відповідно до п.п.1, 2 ч.1, п.2 ч.2 ст.76 КК України обов’язків: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Запобіжний захід  до вступу вироку в законну силу залишити домашній арешт.

Стягнути з на користь держави витрати, пов’язані з проведенням судових експертиз в розмірі 7529 грн. 78 коп.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top